HG-2150CA 10.0000M-BXH
Manufacturer Part Number:
HG-2150CA 10.0000M-BXH
Manufacturer/Brand:
EPSON
Part of Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
EPSON
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
30mA
Frequency :
10 MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
5V