TG-5500CA-31N 20.0000M0
- Manufacturer Part Number:
- TG-5500CA-31N 20.0000M0
- Manufacturer/Brand:
- EPSON
- Part of Description:
- XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ CMOS
- Manufacturer :
- EPSON
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 6mA
- Frequency :
- 20 MHz
- Frequency Stability :
- ±280ppb
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.067" (1.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 10-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- VCTCXO
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 5.5V