GTXO-04_40.0000M+200C100PPM
- Manufacturer Part Number:
- GTXO-04_40.0000M+200C100PPM
- Manufacturer/Brand:
- RIVER ELETEC CORPORATION
- Part of Description:
- XTAL OSC 40.0000MHZ CMOS SMD
- Manufacturer :
- RIVER ELETEC CORPORATION
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency :
- 40 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppm
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.033" (0.85mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 200°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)