511AAC33M33333BBIT
- Manufacturer Part Number:
- 511AAC33M33333BBIT
- Part of Description:
- MEMS OSC XO 33.3330MHZ CMOS SMD
- Current - Supply (Max) :
- 55mA
- Frequency :
- 33.333 MHz
- Frequency Stability :
- ±35ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Voltage - Supply :
- 1.8V, 2.5V, 3.3V