TG-5006CG-25V 19.2000MB
- Manufacturer Part Number:
- TG-5006CG-25V 19.2000MB
- Manufacturer/Brand:
- EPSON
- Part of Description:
- XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ SNWV
- Manufacturer :
- EPSON
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 1.5mA
- Frequency :
- 19.2 MHz
- Frequency Stability :
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Output :
- Clipped Sine Wave
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- VCTCXO
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 3.3V