501AAA27M0000BAG
- Manufacturer Part Number:
- 501AAA27M0000BAG
- Manufacturer/Brand:
- Silicon Labs
- Part of Description:
- OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
- Manufacturer :
- Silicon Labs
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- 2.5mA
- Frequency :
- 27 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- LVCMOS
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.126" W (4.00mm x 3.20mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- CMEMS®
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 3.6V