501JAA40M0000CAF
- Manufacturer Part Number:
- 501JAA40M0000CAF
- Part of Description:
- OSC CMEMS 40.0000MHZ LVCMOS
- Current - Supply (Max) :
- 4.9mA
- Frequency :
- 40 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Voltage - Supply :
- 3.3V