501AAA27M0000DAF
- Manufacturer Part Number:
- 501AAA27M0000DAF
- Part of Description:
- OSC CMEMS 27.0000MHZ LVCMOS
- Current - Supply (Max) :
- 2.5mA
- Frequency :
- 27 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Size / Dimension :
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 3.6V