540BAA125M000BBG
- Manufacturer Part Number:
- 540BAA125M000BBG
- Manufacturer/Brand:
- Isolink, Inc.
- Part of Description:
- XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
- Manufacturer :
- Isolink, Inc.
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 111mA
- Frequency :
- 125 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.052" (1.33mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- LVDS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 1.8V, 2.5V, 3.3V