SIT1533AI-H4-DCC-32.768E
- Manufacturer Part Number:
- SIT1533AI-H4-DCC-32.768E
- Part of Description:
- MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
- Current - Supply (Max) :
- 1.4µA
- Frequency :
- 32.768 kHz
- Frequency Stability :
- +100ppm
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
- Voltage - Supply :
- 1.5V ~ 3.63V