SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
- Manufacturer Part Number:
- SIT1532AC-J5-DCC-32.768E
- Manufacturer/Brand:
- SiTime
- Part of Description:
- MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
- Manufacturer :
- SiTime
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- 1.3µA
- Frequency :
- 32.768 kHz
- Frequency Stability :
- +75ppm
- Function :
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C
- Output :
- LVCMOS
- Package / Case :
- 4-UFBGA, CSPBGA
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 1.2V ~ 3.63V