XT36NLH10M78
- Manufacturer Part Number:
- XT36NLH10M78
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale
- Part of Description:
- CRYSTAL, XT36C SERIES
- Manufacturer :
- Vishay Dale
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 110 Ohms
- Frequency :
- 10.78 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.071" (1.80mm)
- Load Capacitance :
- Series
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)