7A-50.000MAAK-T
- Manufacturer Part Number:
- 7A-50.000MAAK-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 50.0000MHZ 20PF SMD
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 50 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.35mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)