CA-301 12.0000M-D: PB FREE
- Manufacturer Part Number:
- CA-301 12.0000M-D: PB FREE
- Manufacturer/Brand:
- EPSON
- Part of Description:
- CRYSTAL 12.0000MHZ 22PF TH
- Manufacturer :
- EPSON
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 12 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.350" (8.90mm)
- Load Capacitance :
- 22pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- Cylindrical Can, Radial
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.122" Dia x 0.350" L (3.10mm x 8.90mm)