9C35800081
Manufacturer Part Number:
9C35800081
Manufacturer/Brand:
TXC CORPORATION
Part of Description:
CRYSTAL 35.8400MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC CORPORATION
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
35.84 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)