7B16000001
- Manufacturer Part Number:
- 7B16000001
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.041" (1.05mm)
- Load Capacitance :
- 16pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)