AS-13.560MDIE-B
- Manufacturer Part Number:
- AS-13.560MDIE-B
- Part of Description:
- CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF TH
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 60 Ohms
- Frequency :
- 13.56 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.145" (3.68mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)