AS-11.2896MAGQ-B
- Manufacturer Part Number:
- AS-11.2896MAGQ-B
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 11.2896MHZ 10PF TH
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70 Ohms
- Frequency :
- 11.2896 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.145" (3.68mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)