603-40-48JA4I8
- Manufacturer Part Number:
- 603-40-48JA4I8
- Part of Description:
- CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 30 Ohms
- Frequency :
- 40 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)