FA-118T 30.0000MD12R-AG3
- Manufacturer Part Number:
- FA-118T 30.0000MD12R-AG3
- Manufacturer/Brand:
- EPSON
- Part of Description:
- CRYSTAL 30.0000MHZ 7PF SMD
- Manufacturer :
- EPSON
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 200 Ohms
- Frequency :
- 30 MHz
- Frequency Stability :
- ±12ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Load Capacitance :
- 7pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)