AS-20.500MAHQ-B
- Manufacturer Part Number:
- AS-20.500MAHQ-B
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 20.5000MHZ 10PF TH
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 20.5 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.145" (3.68mm)
- Load Capacitance :
- 10pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)