AS-16.9344MAHH-B
- Manufacturer Part Number:
- AS-16.9344MAHH-B
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.9344MHZ 15PF TH
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 16.9344 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.145" (3.68mm)
- Load Capacitance :
- 15pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)