AS-11.2896MAHK-B
- Manufacturer Part Number:
- AS-11.2896MAHK-B
- Part of Description:
- CRYSTAL 11.2896MHZ 20PF TH
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 70 Ohms
- Frequency :
- 11.2896 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.145" (3.68mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)