C-2 77.5000K-P
Manufacturer Part Number:
C-2 77.5000K-P
Manufacturer/Brand:
EPSON
Part of Description:
CRYSTAL 77.5000KHZ 11PF TH
Manufacturer :
EPSON
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 kOhms
Frequency :
77.5 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±100ppm
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Load Capacitance :
11pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" Dia x 0.236" L (2.00mm x 6.00mm)