F5X-32768-090-D90-R-N
- Manufacturer Part Number:
- F5X-32768-090-D90-R-N
- Manufacturer/Brand:
- RIVER ELETEC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 32.7680KHZ 9.0PF SMD
- Manufacturer :
- RIVER ELETEC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 90 kOhms
- Frequency :
- 32.768 kHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Load Capacitance :
- 9pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)