QT216S-24.576MAAV-T
- Manufacturer Part Number:
- QT216S-24.576MAAV-T
- Manufacturer/Brand:
- QST
- Part of Description:
- 2.0X1.6 30PPM @25C 30PPM (-20 TO
- Manufacturer :
- QST
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 90 Ohms
- Frequency :
- 24.576 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)