AX-20.000MDHE-T
- Manufacturer Part Number:
- AX-20.000MDHE-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80 Ohms
- Frequency :
- 20 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.059" (1.50mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)