FY3600006
- Manufacturer Part Number:
- FY3600006
- Manufacturer/Brand:
- Diodes Incorporated
- Part of Description:
- CRYSTAL 36.0000MHZ 20PF SMD
- Manufacturer :
- Diodes Incorporated
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 36 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±10ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.043" (1.10mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)