FA-118T 38.40M-A0AAFFN60RE8
- Manufacturer Part Number:
- FA-118T 38.40M-A0AAFFN60RE8
- Manufacturer/Brand:
- EPSON
- Part of Description:
- FA-118T 38.40M-A0AAFFN60RE8: XTL
- Manufacturer :
- EPSON
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80 Ohms
- Frequency :
- 38.4 MHz
- Frequency Stability :
- Frequency Tolerance :
- Height - Seated (Max) :
- 0.014" (0.35mm)
- Load Capacitance :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 75°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)