ABM8W-33.3333MHZ-4-D2X-T3
Manufacturer Part Number:
ABM8W-33.3333MHZ-4-D2X-T3
Manufacturer/Brand:
Abracon LLC
Part of Description:
CRYSTAL 33.3333MHZ 4PF SMD
Manufacturer :
Abracon LLC
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
33.3333 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
4pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)