TT-SMDC-16.000-16-TR-NS1
- Manufacturer Part Number:
- TT-SMDC-16.000-16-TR-NS1
- Manufacturer/Brand:
- Raltron Electronics
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
- Manufacturer :
- Raltron Electronics
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.146" (3.70mm)
- Load Capacitance :
- 16pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Package / Case :
- 4-SOJ, 9.40mm pitch
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)