AS-12.000-20-4PD-TR-NS1
- Manufacturer Part Number:
- AS-12.000-20-4PD-TR-NS1
- Part of Description:
- CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF TH
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50 Ohms
- Frequency :
- 12 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.138" (3.50mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Size / Dimension :
- 0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)