A-4.194304-18
Manufacturer Part Number:
A-4.194304-18
Manufacturer/Brand:
Raltron Electronics
Part of Description:
CRYSTAL 4.194304MHZ 18PF TH
Manufacturer :
Raltron Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
4.194304 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.531" (13.49mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/U
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)