AS-20.000-20-SMD-TR
- Manufacturer Part Number:
- AS-20.000-20-SMD-TR
- Manufacturer/Brand:
- Raltron Electronics
- Part of Description:
- CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD
- Manufacturer :
- Raltron Electronics
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 20 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.181" (4.60mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)