AS-4.9152-33-SMD-TR
- Manufacturer Part Number:
- AS-4.9152-33-SMD-TR
- Manufacturer/Brand:
- Raltron Electronics
- Part of Description:
- CRYSTAL 4.9152MHZ 33PF SMD
- Manufacturer :
- Raltron Electronics
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 130 Ohms
- Frequency :
- 4.9152 MHz
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Load Capacitance :
- 33pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)