AS-16.000-12-2020-EXT-SMD-TR
- Manufacturer Part Number:
- AS-16.000-12-2020-EXT-SMD-TR
- Part of Description:
- CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 16 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±20ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.157" (4.00mm)
- Load Capacitance :
- 12pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)