7B-30.000MAAJ-T
- Manufacturer Part Number:
- 7B-30.000MAAJ-T
- Manufacturer/Brand:
- FTS
- Part of Description:
- 5.0x3.1 XTAL 30ppm 30ppm 18pF
- Manufacturer :
- FTS
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 40 Ohms
- Frequency :
- 30 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.041" (1.05mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)