XL2ED8K5SI-111YXC-11.0592M
- Manufacturer Part Number:
- XL2ED8K5SI-111YXC-11.0592M
- Manufacturer/Brand:
- YXC
- Part of Description:
- YSX321SL 11.0592MHZ 20PF 10PPM X
- Manufacturer :
- YXC
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 80 Ohms
- Frequency :
- 11.0592 MHz
- Frequency Stability :
- ±10ppm
- Frequency Tolerance :
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Load Capacitance :
- 20pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)