406C35B14M00000
Manufacturer Part Number:
406C35B14M00000
Manufacturer/Brand:
CTS Electrocomponents
Part of Description:
CRYSTAL 14.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Electrocomponents
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
14 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Load Capacitance :
13pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)