FKT38EIBD0.032768
Manufacturer Part Number:
FKT38EIBD0.032768
Manufacturer/Brand:
Fox Electronics
Part of Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF TH
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.327" (8.30mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.122" Dia (3.10mm)