ECS-49-20-1
Manufacturer Part Number:
ECS-49-20-1
Manufacturer/Brand:
ECS Inc.
Part of Description:
CRYSTAL 4.9152MHZ 20PF TH
Manufacturer :
ECS Inc.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55 Ohms
Frequency :
4.9152 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.530" (13.46mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/U
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)