MXT5BFI32K768
Manufacturer Part Number:
MXT5BFI32K768
Manufacturer/Brand:
Meritek
Part of Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.193" L x 0.071" W (4.90mm x 1.80mm)