CM250C76800AZFT
Manufacturer Part Number:
CM250C76800AZFT
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co Ltd
Part of Description:
CRYSTAL 76.8000KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co Ltd
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
76.8 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.100" (2.55mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.50mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)