8Q-24.000MEIV-T
- Manufacturer Part Number:
- 8Q-24.000MEIV-T
- Manufacturer/Brand:
- TXC CORPORATION
- Part of Description:
- CRYSTAL 24MHZ 8PF SMD
- Manufacturer :
- TXC CORPORATION
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100 Ohms
- Frequency :
- 24 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Frequency Tolerance :
- ±10ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)