C3E-12.000-8-3030-R
- Manufacturer Part Number:
- C3E-12.000-8-3030-R
- Manufacturer/Brand:
- Aker Technology Corp
- Part of Description:
- CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
- Manufacturer :
- Aker Technology Corp
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 100 Ohms
- Frequency :
- 12 MHz
- Frequency Stability :
- ±30ppm
- Frequency Tolerance :
- ±30ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Load Capacitance :
- 8pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)