ECS-184-20-46X
Manufacturer Part Number:
ECS-184-20-46X
Manufacturer/Brand:
ECS Inc.
Part of Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF TH
Manufacturer :
ECS Inc.
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
18.432 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-46/X
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.268" L x 0.157" W (6.80mm x 4.00mm)