E1SCA18-8.000M TR
- Manufacturer Part Number:
- E1SCA18-8.000M TR
- Manufacturer/Brand:
- Ecliptek
- Part of Description:
- CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
- Manufacturer :
- Ecliptek
- Product Category :
- Crystals
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 160 Ohms
- Frequency :
- 8 MHz
- Frequency Stability :
- ±100ppm
- Frequency Tolerance :
- ±50ppm
- Height - Seated (Max) :
- 0.126" (3.20mm)
- Load Capacitance :
- 18pF
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Mode :
- Fundamental
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- HC-49/US
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)