ECS-32-17-1
Manufacturer Part Number:
ECS-32-17-1
Part of Description:
CRYSTAL 3.2768MHZ 17PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
3.2768 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.530" (13.46mm)
Load Capacitance :
17pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/U
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)