ECS-61-32-4X
Manufacturer Part Number:
ECS-61-32-4X
Part of Description:
CRYSTAL 6.1440MHZ 32PF TH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
6.144 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
32pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)