CFS-20632768EZFB
Manufacturer Part Number:
CFS-20632768EZFB
Manufacturer/Brand:
Citizen Finedevice Co Ltd
Part of Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co Ltd
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.244" (6.20mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.075" Dia (1.90mm)